Toz Toplama Sistemleri

Toz Toplama Sistemleri
Toz Toplama Sistemleri

Toz toplama sistemleri; taşlama, kaynak, kesim işleri, zımpara ve polisaj, karıştırma, dolum, eritme gibi birçok endüstriyel üretim prosesinden ortama yayılan toz ve daha ufak tanecikleri yakalamak için kullanılmaktadır. Bu emisyonlar, uygun bir toz toplama ve filtrasyon sistemi kullanılmaz ise, ürünlerde saflığın bozulmasına ve üretim tesislerinde kirlenmeye yol açar. En önemlisi, toz ve özellikle solunabilir tanecikler, çalışanlarda ciddi hastalıklara neden olduğu için göz ardı edilemeyecek iş sağlığı ve güvenliği sorunları yaratabilirler.

Ürün ve iş kapsamımızda bulunan toz toplama üniteleri söz konusu zararlı tanecikleri filtre etmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede çalışanlar için iş sağlığı ve güvenliği açısından güvenli ve temiz bir çalışma ortamı yaratılırken, üretim kalitesi ve genel verimlilik de artırılmaktadır.

Yüksek filtre alanı kapasitesi ve kolay bakım özelliği sayesinde düşük işletme maliyeti ile çalışan AES toz toplama üniteleri, birçok uygulamada temizlenen hava ortama döndürüldüğünden, önemli enerji kazançları sağlayarak yatırım maliyetini çok kısa zamanda geri ödeyen çevre dostu ürünlerdir.

Toz toplama sistemleri içerisinde en çok kullanılan üniteler mekanik kartuşlu filtrelerdir. AES, proses esnasında oluşan emisyonun tipine, tanecik boyutuna ve miktarına göre ihtiyaçlarınıza en uygun üniteyi belirleyerek önermektedir.(Elektrostatik filtre,Davlumbaz filtresi,Sulu filtre,Kartuş Filtre)

Toz toplama sistemleri içerisinde yine yaygın şekilde kullanılan torba filtreli üniteler fabrika içi proseslerden çıkan küçük ve büyük partiküllerin ortamdan toplanıp; filtre edilme imkanını sunar. Endüstriyel prosese uygun torba filtreli üniteler geniş ürün yelpazesinden seçilip, AES tarafından tarafınıza önerilir.

Ayrıca, üretim proseslerinde tozun kaynağından doğrudan el aletlerinden ortama yayılmadan emilerek filtre edilmesini sağlayan yüksek vakumlu merkezi toz toplama sistemleri de ihtiyaca göre tarafımızca önerilmektedir.

Bize Ulaşın