Konveyör İmalatı

Konveyör İmalatı
Konveyör İmalatı
Bir konveyör sistemi, birçok endüstride malları, ürünleri, ham maddeleri ve diğer malzemeleri genellikle aynı alanda veya binada bir konumdan diğerine taşımak için standart bir mekanik taşıma ekipmanı parçası olarak kullanılır. Ağır mallar, keskin parçalar, hammaddeler ve seri üretilen ürünlerle uğraşan işletmeler için son derece kullanışlıdır. İhtiyacınız olan konveyör sistemleri imalatı için Artı mekatronik uzman ekibiyle sizlere yardımcı olmaya hazırdır. 
 
Konveyör sistemleri imalatı, bir işletmenin malzemelerinin ve ürünlerinin hızlı ve verimli bir şekilde taşınmasına ve ayrıca ağır olan öğelerin araba gibi, bir üretim hattından aşağı taşınmasına olanak tanır ve bu da onları malzeme taşıma ve paketleme endüstrilerinin yanı sıra imalat endüstrilerinde popüler hale getirir.
 
Konveyörler, süpermarketler, restoranlar, havaalanları ve alışveriş merkezleri gibi gıda ve insan taşımacılığına yönelik tüketici uygulamalarında da çok fazla popülerdir. Bu nedenle sadece ağır eşyaları taşımakla kalmazlar, aynı zamanda küçük tabakları ve eşyaları daha hızlı ve daha verimli bir şekilde taşımak için de faydalıdırlar.
 

Konveyör Sistemi Kullanmanın Faydaları

 
Yükseltilmiş konveyörler aracılığıyla malzemeleri bir seviyeden diğerine güvenle taşıyabililirsiniz,
Çoğu işletmenin ihtiyaçlarına uygun olarak kurulabilirler, genellikle bu otomasyon sistemleri, arıza güvenliği ve güvenlik önlemleri nedeniyle işyerine değer katar ve yüksek güvenlik sağlarlar,
Konveyörler, çeşitli şekil, boyut ve ağırlıklardaki yüksek miktardaki parçaları taşıyabilir,
Sistemin verimini artırırken kazaları ve yaralanmaları önleyen gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptirtirler.
 

Konveyör Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

 
Madencilik, otomotiv, tarım, yiyecek ve içecek , şişeleme, imalat , depo ve lojistik ve paketleme sektörlerinde yaygın olarak bir konveyör sistemi kullanılmaktadır.
 

Konveyör Sisteminin Bakımı

 
Konveyör sistemleri ne kadar kullanışlı olursa olsun, konveyör sisteminin verimli bir şekilde çalışması için bakımlarının yapılması gerekir.İşletmeler, üretim, paketleme veya teslimat süreçlerinde iş kaybı veya aksama yaşamamak için konveyör sistemlerine bakmayı bir öncelik haline getirmelidirler. Ayrıca; sistemi kurarken doğru konveyör tipini seçmek, sistemin yerleşime uyacak şekilde tasarlandığından emin olmak, doğru alanlardan optimum hızda geçmesini sağlamak konveyör ömrünü veya çalışma performansını yükseltirken zamanında yapılacak bakımlar ile iş aksamalarının önüne geçmenin yanından konveyör sistemlerinin çalışma ömürlerini uzatmış olursunuz. Kurulan konveyör sistemine bağlı olarak, dikkat etmeniz gereken  bir bakım programı ortaya çıkar. Kolileri taşımak için kullanılan bir makaralı konveyör, ağır yükleri taşıyan bir palet konveyörüne kıyasla, araba çerçevelerini hareket ettiren zincirli konveyörden veya yüksek miktarda kağıt taşıyan bir bantlı konveyörden farklı bakıma ihtiyaç duyacaktır .
 
Yine konveyör sistemi, donma noktasının altındaki sıcaklıklar gibi daha zorlu koşullarda kullanılıyorsa, optimum çalışmayı sağlamak için farklı bakım prosedürleri uygulamak gerekecektir.
 
İhtiyaç anında bakım yerine önleyici bakım yaklaşımına sahip olmanız önerilir, bu şekilde konveyörünüzün veya motorunuzun hasar gördüğü ve hatta daha fazla hasara yol açabileceği bir noktaya gelmesini durdurabilirsiniz. Önleyici bakım yapmak, sistemin bozulmasını beklemekten ve ardından tüm sistemin en yoğun zamanda olabilecek ek kesinti süresine sahip olmaktan daha düşük bir maliyetle sistemi aralıklarla sıralamanıza olanak tanır.
Bize Ulaşın